ربات اسباب‌بازی خود-تراز MiP ، تعادل خود را تنها با دو چرخ حفظ می‌کند

شاید شما هرگز نتوانید از پس پرداخت هزینه‌ی یک سگوی (Segway: دوچرخه الکتریکی خود-تراز) برآیید اما به زودی قادر خواهید بود تا چیزی شبیه به آن را تنها با قیمت صد دلار خریداری کنید. شما نمی‌توانید آن را برانید اما ممکن است برایتان بسیار سرگرم‌کننده باشد. این وسیله، ربات اسباب‌بازی MiP از کمپانی Wowwee است که فعالیت‌های متنوعی را در عین حفظ تعادل خود بر روی دو چرخ انجام می‌دهد.

ربات خود-تراز MiP از کمپانی Wowwee

MiP در یک همکاری میان Wowwee و آزمایشگاه Coordinated Robotics از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در شهر سن دیگو طراحی شده بود. این ربات درست همانند یک سگوی، تعادل خود را با استفاده از اصل آونگ معکوس متحرک حفظ می‌کند –به طور خلاصه می‌توان گفت که اصل آونگ معکوس متحرک یعنی پایین ربات به طور مدوام به جلو و عقب در حال حرکت است تا وزن بخش بالایی را در مرکز خود حفظ کند.

ربات مذکور می‌تواند توسط سیستم گسچر سنس (GestureSense) از کمپانی XYZ Interactive کنترل شود؛ GestureSense یک سیستم حسی سه بعدی آنبرد است که اشارات و حرکات دست کاربر را تشخیص داده و به آن‌ها واکنش نشان می‌دهد.

همچنین اگر کاربران روش کنترل دیگری را ترجیح می‌دهند، می‌توانند با اجرای اپلیکشین رایگان MiP، دستورات را به وسیله‌ی بلوتوث از دستگاه موبایل اندرویدی یا iOS خود بفرستند. اپلیکیشن MiP اجازه می‌دهد تا کاربران به وسیله‌ی کنترلی که در این برنامه تعبیه شده است، ربات خود را در زمان واقعی هدایت کنند، بعلاوه، مسیرهای از پیش تعیین شده‌ای را برای آن تعریف کنند یا بازی‌هایی را انجام دهند که در آن‌ها، این ربات با یک ربات MiP دیگر به مسابقه‌ی دو یا بوکس بپردازد، همچنین ربات می‌تواند با موسیقی ارائه شده توسط کاربر برقصد و یا توازن اشیاء متعددی را بر روی وسیله جانبی سینی-مانند خود برقرار نماید. این ربات همچنین می‌تواند در حین حرکت به صورت خودگردان و مستقل، از برخورد با موانع اجتناب کند.

ربات اسباب بازی MiP

ربات MiP با چهار عدد باتری AAA توانایی اجرایی در حدود ۴ تا ۶ ساعت را برای “استفاده متوسط” ارائه می‌دهد، اگرچه یک مدل قابل شارژ از این ربات نیز در آینده ارائه خواهد شد. مدل فعلی MiP در حال حاضر برای پیش فروش در آمریکا با قیمت ۱۱۹ دلار در دسترس می‌باشد. علاوه بر این، در ماه می نیز با قیمت ۱۰۰ دلار توسط فروشگاه های چند ملیتی BestBuy عرضه خواهد شد.

شما می‌توانید در ویدئوی زیر، MiP را در عمل مشاهده نمایید.

دانلود کلیپ