H-Rover مجهز به سوخت سلولی، شما را بر صندلی فناوری های ناسا قرار می دهد

شاید با اطمینان بتوانیم بگوییم که خیلی از ماها هرگز شانس کار کردن با یک مریخ پیما را نخواهیم داشت. در حالی که، هم اکنون با خریداری کالسکه های مینیاتوری کنترل از راه دور و مجهز به دوربین، این امکان برای ما فراهم شده است. البته این کالسکه های مینیاتوری، بیشتر شبیه یک اسباب بازی به نظر می رسند. در هر صورت، این H-Rover با وجود ابعاد کوچکش، وسیله ای متفاوت است. این خودروی کاوشگر کوچک، با سلول سوختی هیبرید هیدروژن و یک سیستم خازنی بسیار عالی طراحی شده است.

 H-Rover

H-ROVER، 30 ژانویه در نمایشگاه اسباب بازی نورنبرگ رونمایی شده است و یکی از آخرین دستاوردهای ارائه شده در زمینه فن آوری سلول های سوختی می باشد. این کمپانی پیش از این هم خودروهای مدل H2GO و H-Racer مجهز به سلول های سوختی را ارائه کرده است. کاربران این کاوشگر می توانند آن را از طریق رایانه خانگی، تبلت و یا تلفن هوشمند خود کنترل نمایند و از طریق دوربین بلوتوث دار و مجهز به LED آن، می توانند یک ویدئوی زنده را مشاهده نمایند. این خودروی کوچک، به جای باتری های معمولی، از دو کارتریج هیدرید فلزی گاز هیدروژن جاذب به نام HYDROSTIK PRO استفاده می کند-برای شارژ مجدد این کارتریج ها، آنها را در یک شارژر هیدروژنی به نام HYDROFILL PRO قرار می دهند که هیدروژن را از آب ذخیره شده در مخزن خود استخراج می کند.

شارژر هیدروژنی  HYDROFILLکارتریج HYDROSTIK PRO

HYDROSTIKها و سیستم خازنی این کاوشگر، تکمیل کننده یکدیگرند، درست به همان شکلی که در برخی از خودروهای سلول سوختی بزرگ کار می کنند. به گفته Taras Wankewycz، " در حالی که این سیستم های خازنی ذخیره کننده برق، قادر به فراهم کردن انرژی حاصل از سلول های سوختی نیستند، زمانی که توان/مقدار مورنیاز از سلول های سوختی کاهش می یابد، به افزایش سرعت کمک می کنند." همچنین در این کاوشگر، یک کنترلر وجود دارد که در موقع لزوم، به طور خودکار بین این دو منبع انرژی سوییچ می شود.

 H-ROVER

این کمپانی ادعا کرده است که سیستم هیبریدی آن، زمان اجرایی در حدود یک ساعت دارد، اگرچه Wankewycz به این نکته اشاره کرده است که با HYDROSTIKهای اضافی، می توان زمان اجرایی آن را طولانی تر هم کرد. همچنین این پلتفرم برای دریافت افزونه های ساخت کاربران مانند ربات های بازو و سنسورها، طراحی شده است که شاید آن را بیشتر به یک مریخ پیما تبدیل کند. در حالی که H-ROVER دارای برچسب قیمتی چند میلیون دلاری از NASA نمی باشد اما به طور قطع ارزان نیست وانتظار می رود قیمت آن در سراسر امریکا 799 دلار باشد، البته باید در نظر داشته باشید که 575 دلار آن مربوط به شارژر هیدروژنی HYDROFILL PRO می شود.

i-H2GOi-H2GO

همچنین این کمپانی، آخرین نسخه از ماشین H2GO را که در حال حاضر با نام i-H2GO شناخته می شود، رونمایی کرد. امتیاز آن نسبت به مدل های قبلی، قابلیت کنترل توسط تلفن های هوشمند آندروید و iOS مبتنی بر ژیروسکوپ، سرعت بسیار بالاتر و همچنین سیستم کنترل خودروی بهتر می باشد .قیمت آن بدون شارژر سوختی HYDROFILL، 129 دلار است و فروش آن از ماه مارس آغاز خواهد شد.